Nová přístavba žiraf, kde mohou návštěvníci v chladných dnech pozorovat žirafy a jejich zázemí

Přístavba stájí

Od 20. 7. 2021 je součástí návštěvnické trasy také nová přístavba žiraf, kde mohou lidé, zejména v chladných měsících roku, kdy nejsou žirafy vypouštěny do výběhu Safari, navštívit a pozorovat tato oblíbená zvířata v jejich zázemí.

Po mnoha úspěšných odchovech žiraf síťovaných vznikla potřeba rozšíření jejich chovného zázemí a získání nového chovného samce.

 

 „Investovat chceme nejen do nových projektů, ale také do modernizace expozic stávajících. A to je právě případ přístavby pro chov žiraf síťovaných, kterou jsme postavili za 10 milionů korun. Díky tomu bude mít zahrada zázemí pro nového samce a po delší době se dočká i mláďat. Přístavba totiž nabízí dostatek prostoru pro samice s mláďaty a oddělení samce. Navíc bude přístupná návštěvníkům, což je ideální kombinace,“ řekl náměstek Hladík.

 „Poté, co nám v roce 2016 uhynul poslední samec, jednali jsme o novém jedinci, kterého se nám podařilo získat v Anglii. Bohužel kombinace brexitu a koronavirové pandemie nám zatím neumožnila ho transportovat do České republiky. Věříme, že se to do konce letošního roku podaří,“ dodal Hovorka.

Dalším herním prvkem, který dnes v areálu zoo startuje, je v pořadí již druhá šifrovací hra pro rodiny, tentokrát s africkou tématikou.

 „Po pilotní hře „Dotkni se evoluce“ je tato o něco jednodušší a opět ji pro naši zahradu připravila společnost Cryptomania. Věříme, že si krátké setkání s některými africkými zvířaty hráči užijí a zároveň se díky ní projdou po nové lávce u šimpanzího výběhu, ze které je mimochodem vidět až na Brněnskou přehradu,“ pozvala Monika Brindzáková, tisková mluvčí Zoo Brno. 

Hru najdete zde: https://trails.cryptomania.cz/trail/afrika/ nebo zde: https://trails.cryptomania.cz/afrika

(bra)