Brněnská ZOO pokračuje v realizaci projektu expozice pro šimpanze další etapou

Brněnská zoologická zahrada pokračuje v realizaci projektu expozice pro šimpanze další etapou, kterou je výstavba vnitřního zázemí pro tato zvířata. Aby byl po dobu stavby využitý alespoň venkovní výběh, do kterého zatím zvířata z bezpečnostních důvodů nemohou, poskytne ZOO  po dobu výstavby dětským návštěvníkům možnost zahrát si na lidoopy.

„Současné zázemí expozice již neodpovídá aktuálním požadavkům na chov šimpanzů, proto teď pracujeme na projektové dokumentaci vnitřních ubikací a jejich napojení na venkovní výběh a pak začneme stavět.

Přišlo nám líto nechat návštěvníky se na nový výběh jen tak dívat z návštěvnické stezky. Proto jsme nechali vyrobit certifikovanou šimpanzí hrací lanovou dráhu, kterou po ukončení výstavby umístíme v jiné části zahrady.

Velkým úkolem také v následujícím roce bude umístit naši současnou nechovnou skupinu starších šimpanzů a získat za pomoci koordinátora chovu skupinu novou, která bude odchovávat mláďata,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

 

 

„Po šedesátimilionové investici do venkovního výběhu jsme jako zřizovatel schválili dalších téměř čtyřicet milionů na zázemí pro šimpanze, ale to bude znamenat minimálně šestnáct měsíců přípravných a stavebních prací.

Proto jsem rád, že se návštěvníci na tuto atraktivní část zoo nebudou jen dívat, ale budou moci využívat lávku v korunách stromů, která je součástí expozice a také si tak trochu vyzkoušet pohybové dovednosti lidoopů na lanové dráze,“ řekl náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.        (bra)